All systems are operational

Past Incidents

Tuesday 7 March 2023

No incidents reported

Monday 6 March 2023

No incidents reported

Sunday 5 March 2023

No incidents reported

Saturday 4 March 2023

No incidents reported

Friday 3 March 2023

Windows Hosting & Reseller Windows Hosting Erişim Sorunu

Bir adet Windows hosting sunucusunun dosya sistemi bozulmuş olup yapılan inceleme ve çalışmalar neticesinde düzeltilememiştir. Bu sebeple yedeğe dönüş sağlanmaktadır. İşlemin tahmini olarak 10 saat sürmesi beklenmekte olup, işlem neticesinde sadece 3 saatlik bir data kaybı olacaktır. Bu sorun Windows hosting hizmetlerimizin sadece ortalama yüzde 5'ini etkilemektedir.

Güncelleme(09:43): Yedek yükleme işlemi devam etmekte olup tahmini tamamlanma saati 14:00 olarak öngörülmektedir.

Thursday 2 March 2023

Giden E-mail Servisleri E-mail İletim Sorunu

Mailchannels servisi tarafında e-mail gönderimlerinde gecikmeye yol açan bir sorun görülmekte olup bu durum giden e-mail hizmetlerinde gecikmeye yol açabilmektedir. Konu Mailchannels ekibi tarafından incelenmekte olup kısa süre içinde düzelmesi öngörülmektedir.

Güncelleme(12:18): Sorunun yavaş yavaş çözülmeye başlandığı görülmektedir. Mevcut mail kuyruklarının iletilmesi devam ettiği için sorun bir süre daha devam edebilir. Bu süreçte ulaşmaya e-mailler kuyrukta kalmakta olup daha sonra iletilecektir, bazı mailler ile sorunsuz olarak ulaşmaktadır.

Güncelleme(13:06): Sorun Mailchannels tarafında hala devam etmekte olup geçici olarak Mailchannels relay servisi devre dışı bırakılmıştır. Bu süreçte e-mailleriniz ulaşsa da karşı tarafta SPAM olarak işaretlenebilir. Sorun çözüldüğünde Mailchannels tekrar devreye alınacaktır.

Güncelleme(14:01): Mailchannels tekrar devreye alınmıştır. Performans sorunları minimuma inmiş olup hala devam etmektedir. Kısa sürede tamamen düzelmesi beklenmektedir.

Güncelleme(15:37): Mailchannels tarafında sorun çözülmüş görünmekte olup hala eski performansında çalışmamaktadır, ancak mail kuyrukları azalmakta, sorun büyük ölçüde çözülmüş görünmektedir. Durum tarafımızdan da takip edilmektedir.

Güncelleme(18:12): Sorun tamamen çözüme kavuşmuş ve mail kuyruğu iletilmiş durumdadır.

Wednesday 1 March 2023

No incidents reported